A DTG (direct to garment) nyomtatást úgy kell elképzelni, mintha a pólót egy sima irodai tintasugaras nyomtatóba passzíroznánk be, és azzal nyomtatjuk rá a mintát. És lényegében erről is van szó, csak textilfestéket használunk.
A technológia előnye, hogy korlátlan számú színt használhatunk, és az amúgy kényes színátmenetekkel is könnyedén megbirkózik. Emellett a vízbázisú festék miatt kényelmes viseletet biztosít.
A hátránya az, hogy nem olcsó, nagy tételben egyértelműen a szitanyomás nyeri az árversenyt. Emellett a nyomat kopásállósága és a színek élénksége sem éri el a szitázásét.
Technológiai jellemzők:
A digitális textilnyomást 100% pamut tartalmú alapanyagokra fejlesztették ki. Minél több műszálas anyagot tartalmaz egy textília, annál rosszabb lesz a nyomat szín- és kopásállósága. A műszálas anyagok pedig a hőkezelést sem bírják.
Fehértől eltérő színű alapanyag használata bonyolítja, illetve jóval hosszabbá teszi a nyomtatási folyamatot. A színes textíliákra előkezelő folyadékot kell felvinni, majd hőkezelni. Ezután minden esetben egy fehér festék réteg után kerül a pólóra a végleges minta. Ezáltal a fehér pólókon lévő 1 festékréteggel szemben itt 3 (előkezelő, alányomás, színek) réteg kerül a textíliára.
Az előkezelő folyadék használata miatt a póló felülete kicsit „fátyolos” lesz, és a minta kap egy kis plusz fényességet. Az első mosásnál mindkettő eltűnik.
Mikor ajánljuk?
- Ha a minta sok színből áll, vagy bonyolult színátmeneteket tartalmaz.
- Ha alacsony darabszámra lenne szükség